Latvijas Republikas Prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

 

Dura lex, sed lex!

Prokuratūra ir tiesu varas institūcija, kas patstāvīgi veic uzraudzību pār likumības ievērošanu likumā noteiktās kompetences ietvaros. Prokuratūras uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā.

Publicēts 20/10/2020

Par alkohola reibumā izraisītu avāriju, kur cietušais gāja bojā, tiesa piemēro reālu brīvības atņemšanu

Rīgas Autotransporta prokuratūras prokurors uzturēja valsts apsūdzību krimināllietā, kur kāds vīrietis apsūdzēts par to, ka atrodoties alkohola reibumā vadīja transportlīdzekli un izraisīja avāriju, kurā cietušais gāja bojā. Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa nolēma apsūdzēto sodīt ar reālu brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem.

Lasīt vairāk
Publicēts 20/10/2020

Valsts robežsardzes amatpersonai piespriež reālu brīvības atņemšanas sodu

2020. gada 15. oktobrī Rēzeknes tiesa, piedaloties Latgales tiesas apgabala prokuratūras prokuroram, piesprieda reālu brīvības atņemšanas sodu apsūdzētajai Valsts robežsardzes amatpersonai par mēģinājumu organizētās grupas ietvaros pārvietot pāri valsts robežai lielu personu skaitu, kā arī kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu.

Lasīt vairāk
Publicēts 19/10/2020

Tiesās vīrieti par sievietes nolaupīšanu un izvarošanu

Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurors Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesai nosūtījis krimināllietu, kurā apsūdzēts kāds vīrietis par sievietes vajāšanu, nolaupīšanu, nelikumīgu viņas brīvības atņemšanu, kā arī izvarošanu.

Lasīt vairāk

INFORMĀCIJA